Alakart Ne Demek? Alakart Menü Nedir?
Bu kelimeyi en çok restoranlarda ve turistik tesislerde duyarız. Ancak çoğumuz ne anlama geldiğini bilmeyiz. Alakart, fransızca kökenli bir kelimedir (À la carte).

Alakart, yemek menüsünde yer alan herşeyi sıralama olmadan özgürce seçebilmenizi tanımlar. Bir bakıma tabldot‘un tam zıttıdır. Daha kısa tabirle, menüden seçim yapmak demektir.

alakart

Eğer aklınızda tatile gitme fikri varsa ve internetten otel bakıyorsanız, Alakart’ın anlamını bilmeniz gerekir. Çünkü bazı otellerde açık büfe yerine alakart yemek verilir. Bunun anlamı, size çok sayıda sınırsız yemek sunmak yerine, varolan birkaç yemekten birini tercih etme hakkı tanınır. Alakart budur diyebiliriz. Tabldot ile tam zıttır dedik, peki ne anlama geliyor? Tabldot fix bir menüyü tarif eder ve tabldotun ilgili bölümlerine ona karşılık gelen yemekleri alabilirsiniz. Ama alakart size seçme özgürlüğü tanır, menüden kendi isteğiniz doğrultusunda tercih yaparsınız.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.5/10 (112 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 14 votes)
Alakart Ne Demek? Alakart Menü Nedir?, 7.5 out of 10 based on 112 ratings
Wordpress, Blogger, Html Konularında Bilgi Sahibi, Sosyal Medyayı Yakından Takip Eden, PHP ile Yeni Tanışan, Genel Anlamda Teknolojiye ve İnternete Meraklı Biri.

Bu Sayfayı Paylaş

Son Eklenen Yazılar
© 2016 Tam Bilgi. Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Kopyalanamaz.. RSS Beslemesi · Yorum RSS
Designed by Tam Bilgi