Facebook Gizlilik Ayarları | Tam Bilgi

Facebook Gizlilik Ayarları
Hemen herkesin kullandığı Facebook, beraberinde bazı sıkıntıları da beraberinde getiriyor. Hergün profilimize gelen davet uygulamaları, arkadaşlık istekleri, izinsiz etiketlemeler, fake profiller ve daha birçok zarar veren ve rahatsız edici durum söz konusu. Bunlardan kurtulmak için Gizlilik Ayarlarımızda bazı değişiklikler yaparak bu zararları minimize etmek mümkün.

Öncelikle Gizlilik Ayarlarımıza nereden ulaşacağımıza bakalım. Facebook profilinize giriş yapın.

facebook-gizlilik-ayarlari

Burada birbirinden farklı gizlilik ayarı seçeneğiniz mevcut. Biz size neler yapabileceğinizi anlatmaya çalışalım resimler yardımıyla. Örneğin profil sayfanızda yaptığınız paylaşımların kimler tarafından görülmesini istediğinizi seçebilirsiniz. Eğer sadece Arkadaşlar‘ınız tarafından görülmesini istiyorsanız bunu resimde görüldüğü gibi yapabilirsiniz. Tam boy görmek için resmin üzerine tıklayın.

facebook-gizlilik-ayarlari-2

facebook-gizlilik-ayarlari-3

Bunun dışında örneğin kimlerin size arkadaşlık isteği gönderebileceğini de bu ayarlar kısmından seçmeniz mümkün. Ayrıca kimlerin size mesaj göndereceğini de hemen bir altındaki kısımdan seçebilirsiniz. Resimle gösterelim.

facebook-gizlilik-ayarlari-4

Sizi rahatsız eden biri var ve engellemek istiyorsanız sol menüde yer alan Engelleme seçeneğine girin. Yada kısaca buraya tıklayın.
Çıkan sayfada engellemek istediğiniz kişiyi kullanıcı adı girerek engelleyebilirsiniz. Aynı zamanda sürekli davet isteği yollayan birini de buradan engelleyebilirsiniz.

facebook-gizlilik-ayarlari-5

Biz aklımıza gelen ve aranan gizlilik ayarlarını bu şekilde anlatmaya çalıştık, merak ettiğiniz diğer sorular için alttaki yorum bölümünden yazabilirsiniz.

Wordpress, Blogger, Html Konularında Bilgi Sahibi, Sosyal Medyayı Yakından Takip Eden, PHP ile Yeni Tanışan, Genel Anlamda Teknolojiye ve İnternete Meraklı Biri.

Bu Sayfayı Paylaş

Son Eklenen Yazılar
© 2018 Tam Bilgi. Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Kopyalanamaz.. RSS Beslemesi · Yorum RSS
Designed by Tam Bilgi