Filezilla Sertifika Hatası ve Çözümü | Tam Bilgi

Filezilla Sertifika Hatası ve Çözümü
Websitelerin sunucularına erişimi sağlayan en popüler açık kaynak kodlu “Filezilla” bir süredir sertifika sorunu yaşatıyor. Sunucumuza erişim sağlamaya çalıştığımızda karşıma bir uyarı penceresi çıkıyor ve sertifikanın tanınmadığı ve süresinin dolduğu yazıyor.

filezilla sertifika hatası

Bu sorunu birkaç basit yöntemle çözmeniz mümkün. İki farklı yöntem göstereceğim, bunlardan biri muhakkak bu sorununuzu çözecektir.

1. Yöntem

FileZilla programımızı açıyoruz ve üst menü alanından Düzenle > Ayarlar ve solda bulunan Bağlantı > Ftp tıkladığımızda açılan kısımdan Aktif yazan yeri seçiyoruz.

filezilla sertifika hatası 2

Tekrar sol menüden Aktarım başlığına tıklıyoruz ve eş zamanlı aktarım değerini “1” olarak değiştiriyoruz.

filezilla sertifika hatası 3

Sorun çözülmediyse ikinci yönteme geçelim.

2. Yöntem:

Tekrar üst menüden sırasıyla Dosya > Site Yöneticisi menüsüne giriyoruz. Burada ilgili alanlar altta gösterildiği gibi olmalı ancak özellikle Şifreleme bölümü Yalnız düz FTp kullanılsın (düşük güvenlik) olarak seçilmeli. Artık sorun çözülmüş olacaktır. Daha önce kayıtlı siteleriniz var ise her biri için şifreleme bölümünü dediğim şekilde değiştirmeniz gerekiyor. Buna rağmen sorun devam ediyorsa bize yorum kısmından yazınız.

filezilla sertifika hatası 4

Wordpress, Blogger, Html Konularında Bilgi Sahibi, Sosyal Medyayı Yakından Takip Eden, PHP ile Yeni Tanışan, Genel Anlamda Teknolojiye ve İnternete Meraklı Biri.

Bu Sayfayı Paylaş

Son Eklenen Yazılar
© 2018 Tam Bilgi. Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Kopyalanamaz.. RSS Beslemesi · Yorum RSS
Designed by Tam Bilgi