WordPress Jetpack Kurulum ve Kullanimi
WordPress Jetpack Nedir?

Jetpack, WordPress ile entegre edilen, wp kullanıcı adı ve şifrenizle hesaba bağlanabilen bir çoklu işleve sahip eklenti adıdır. Jetpack ile ihtiyacınız olan neredeyse hemen her eklentiyi tek paket içinde kolayca kullanabilir ve sitenize entegre hale getirebilirsiniz.

Jetpack Eklentisi Kurulumu Nasıl Yapılır?

Jetpack eklentisi için öncelikle eklenti sayfasını tıklayıp bilgisayarımıza indiriyoruz. Eklentiyi indirmek için tıklayın.

Eklentinin ne kadar popüler olduğunu indirme sayısından görmeniz mümkün. (6.789.000 + indirme)

İndirdiğimiz dosyayı arşivden klasör olarak çıkarıyoruz ve klasörü herhangi bir ftp ile Wp-Content >> Plugins klasörüne yolluyoruz.

Daha sonra wp-admin panelimize girerek sol menüde bulunan Eklentiler >> Yüklü Eklentiler kısmına tıklıyoruz.

jetpack-eklenti-kurulumu

Etkinleştir kısmına bastığınız anda üstbölümde Jetpack’e ait bir alan belirecek.

jetpack-eklenti-kurulumu-2

Burada belirtmek gerekir ki bir wordpress hesabınız olmalıdır. Bu hesapla gösterdiğimiz yere tıklayarak kullanıcı adı ve şifrenizi giriniz, eğer hesabınız yoksa çabucak bir hesap açabilirsiniz.

jetpack-eklenti-kurulumu-3

Şimdi bağlandınız ve karşınıza eklentilerin olduğu sayfanız gelecek. Burada birbirinden farklı eklentileri görmek mümkün. Örneğin yazılarınızın içeriğine alt veya üst kısma sosyal paylaşım eklentileri koyabilirsiniz, sitenize eklediğiniz yazıları eş zamanlı olarak facebook, twitter gibi birçok sosyal medya alanında duyurabilirsiniz.

jetpack-eklenti-kurulumu-4

Örneğin sitemizi mobil telefonlara uyumlu hale getirmek için harici bir eklentiye ihtiyacımız yok. Bize gereken mobil tema eklentisi Jetpack içinde zaten mevcut. Altta gösterdiğim kısmı tıklayarak web sitenizi mobil uyumlu yapın.

jetpack-eklenti-kurulumu-5

Mobil görüntümüz şöyle olacaktır. Şunu belirtelim ki artık insanların sadece oturduğu yerden internete girmediğini biliyoruz. Bu eklenti işinize gerçekten yarayacak.

jetpack-eklenti-kurulumu-6

Diğer eklentiler de aynı mantıkla işliyor. Sizlerde zorlanmadan bunu yapabilirsiniz.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 6.1/10 (28 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: -2 (from 8 votes)
WordPress Jetpack Kurulum ve Kullanimi, 6.1 out of 10 based on 28 ratings
Wordpress, Blogger, Html Konularında Bilgi Sahibi, Sosyal Medyayı Yakından Takip Eden, PHP ile Yeni Tanışan, Genel Anlamda Teknolojiye ve İnternete Meraklı Biri.

Bu Sayfayı Paylaş

Son Eklenen Yazılar
 • Muhammed

  Ben sitem için yükledim fakat ana sayfa masaüstü görünürken bir yazıya tıklayınca mobile dönüyor. Anasayfanın mobil olmaması neden kaynaklanıyor acaba?

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
© 2016 Tam Bilgi. Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Kopyalanamaz.. RSS Beslemesi · Yorum RSS
Designed by Tam Bilgi